Salı, Ağustos 26

Yangın MNG’yi seviyor!

"MNG Holdingin çevreci faaliyetleri devam ediyor. Kıyı doldurma olayından sonra şimdi de ormanlık alanların yandıktan sonra ‘tesadüfen’ MNG Holdinge tahsis edildiği ortaya çıktı. Kanıtlar yetkilileri külliyen yalanlıyor.

1999: Antalya'da Topkapı Palace'ın arkasındaki ormanlık alanın tahsisi için başvuru reddedildi. Bir yıl sonra yangın çıktı, o alan MNG'ye verildi
2006: Bodrum'da MNG'nin iki şirketine ormanlıkta otel izni verildi. Bir yıl sonra yangın çıktı. MNG aynı bölgede koyu toprakla doldurdu

Turizmin gözbebeklerinden Bodrum'da geçtiğimiz yıl yetkililerin "Kesinlikle orman kalacak" diye açıkladıkları yanan ormanlık alanın, ikisi MNG Holding bünyesinde, toplam 3 şirkete otel için tahsis edildiği ortaya çıktı. Tahsisten bir yıl sonra ormanda yangın çıkması, kafalarda soru işaretlerine neden oldu. MNG bir süre önce aynı yerdeki koyu toprakla doldurmuş ve olay ortaya çıkınca "Cezası neyse öderiz" demişti. MNG'nin 1998'de Antalya'da Topkapı Palace'ı yaptığı alanın arkasındaki ormanlık alanın tahsisi için başvurduğu, ilk anda reddedildiği ortaya çıktı. Bir yıl sonra ise bölgede çıkan yangında ormanlık alanın bir kısmının yandığı ve bölgenin MNG'ye tahsis edildiği belirlendi.
"
haberin tamamı için (radikal)

hemen haberin altında bi radikal okurunun, ahmet tahin'in, yorumu var
"her şey vatan için. piyasalar memnun, başbakan daniska çevreci. biz gemilerimizin direklerini gümüşten, yelkenlerini atlastan yaparız... değerli dinleyenler, şimdi oyun havaları başlıyor..."

Hiç yorum yok: