Salı, Eylül 23

‘Ananı da al git’ yetmedi, davalarla anasını ağlattılar

vatandaşın üzerine gidip, onu mahkemelerde süründürmek kolay tabi başbakan için. peki kraldan çok kralcılara noluyor. çiftçi hık dese dava açmışlar, her tepkiye her eleştiriye bu kadar hazımsızlık niye. hem o koltuklarda oturup hem de burnundan kıl aldırmayacaksın, kimse sesini çıkarmayacak, istenen vatandaş profili böyle bişey heralde. burda o vatandaşa yapılan hiçbirşey değilse ayıptır. bu dava açma-açtırma gayretini "dişli"sinden, fenerine diğer vakalarda da görmek isteriz.

"Başbakan Erdoğan’la tartışan ve‘Ananı da al git’ terslemesine maruz kalan Mersin’li çiftçi hakkında açılan davalar karşısında ne yapacağını şaşırmış durumda


BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 Şubat 2006 tarihinde Mersin gezisinde “Çiftçinin hali ne olacak? Anamız ağladı. Hangi yüzle geliyorsun buraya?” diyerek tepki gösteren ancak, Erdoğan'ın “Ananı da al git” sözleriyle karşılaşan 45 yaşındaki çiftçi Mustafa Kemal Öncel, ‘Başbakan'a hakaret' suçundan beraat ederken, 9 davadan 3’ünden toplam 3 yıl 9 ay hapis cezası aldı, diğer 6 dava ise sürüyor.
Başbakan Erdoğan 11 Şubat 2006'da partisinin ilçe kongresinin yapıldığı Edip Buran Spor Salonu'na gelirken çiftçi Kemal Öncel bağırdı. Öncel'in üzerine yürüyen Başbakan korumaları ağzını kapatıp, onu yaka-paça uzaklaştırmak İstedi. Başbakan, korumalarına “Bırakın yanıma gelsin” diye talimat verince, uzun süre gündemde kalan tartışma oldu. Öncel, götürüldüğü karakolda ifadesi alındıktan sonra sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı. Öncel hakkında Mersin 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde ‘Kamu görevlisine hakaret' suçundan 3 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Öncel, bu davada yeterli delil elde edilemediği ve suç unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti. ..."
haberin tamamı, radikal

Hiç yorum yok: