Çarşamba, Ekim 15

aktütüne yayın yasağı

evet nihayet aktütün baskınıyla ilgili yayın yasağı da geldi, gecikmişti biraz. bu yasakla birlikte terörle mücadele müthiş bir hız kazanıcaktır kuşkusuz. belirli aralıklarla saldırıya ugrayan bir karakolu eldeki istihbarata ragmen koruyamayanlar şimdi bu baskını bahane edip güneydoğuda ohali hatırlatan taleplerini masaya getirdiler. dağlıca baskınından sonra kuzey ırak'a girmenin yolu açılmıştı şimdiyse ohal özleminin, ohale dönüşün yolu yapılıyor. asker kendi işi dışında heryerde var, siyasette, bankacılıkta, golfte ve hayatın her alanına nüfuz etme isteği bitmek bilmiyor.

polis de tabii eski, şaşalı günlerine özlem duyuyor. engin ceberin ölümü, nerdeyse her anının bilindiği bir hrant dink cinayeti, kartalda bir kafe sahibinin öldüresiye dövülmesi bunların arka arkaya gelmesi tesadüf değil. cezasız kaldıkça, hesabı sorulmadıkça ve yapanlar korundukça da bunlar olmaya devam edecektir.

işte bizi korumakla görevli olduğunu sandığımız bazı kurumların hali budur, tamamen şansa yaşıyoruz sizin anlıyacağınız.

Hiç yorum yok: