Pazartesi, Kasım 10

mustafa 2

nickfallin'in blogundan alıntı
"...Peki neden Kemalist değilim? Çok basit. Kemalizm adı verilen düşünce tarzı, Atatürkçü Düşünce Derneği ve benzeri oluşumlar size ormanı gösteren adamın gösterdiği ormana bakacağına parmağa tapınmaktan başka bir şey değil de ondan..."
"...Gerçi Atatürkümüz, Modern Türkiye'nin Kurucusu yüce ATAMIZ salıncağa binmezdi, o 30 yaşında tüm siyasi ve askeri dehasıyla beraber doğmuş, ölümü de sirozdan değil bir dehaya yakışır şekilde aşırı kitap okumaktan gözleri bozularak olmuştu ama ben ve diğer CIA ajanları kendisinin salıncağa bindiği, denize girdiği fotoğrafları montajlayarak ülkeyi birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyulan şu günlerde bölmeye çalışıyoruz..."
"... Sürekli bir parasızlık imkansızlık içinde, idealleriyle, umutları ve özlemleriyle Mustafa'yı ben çok sevdim. 29 Ekimler'de, 10 Kasımlar'da, 23 Nisanlar'da otoriter Ulus Devletin temeli pek sağlam olmayan bir devlet yapısını destekleyebilmek için sadece dikta rejimlerinde görülebilecek şekilde heykellerini, üniformalı resimlerini kullandığı, her işyerinde, ofiste bize kötü kötü bakan adam sadece statükonun tezahürüyken, salıncağa binen, seven, üzülen, özleyen, annesine veda edemeyen bu adamı eskiden duyduğum saygı bir yana bu defa çok ama çok sevdim. ..."
yazının tamamı

Hiç yorum yok: