Pazartesi, Mayıs 25

paniğe gerek yok, yine kölelerdenmiş ölen

" Cezaevine girdikten 11 saat sonra öldü
Sara hastası Elelçi (21), cezaevine girdikten 11 saat sonra yatağında ölü bulundu. Ailesi, Elelçi'nin ilaçlarını içemediği için yaşamını yitirdiğini öne sürerek savcılığa başvurdu "

haber yine fesat gazete radikalden, yani böyle sıradan bir kölenin ölümünü bile haber yapıyorlar arkadaş. merak etmeyin savcılıktan, soruşturmadan falan bir şey çıkmaz. zaman aşımına uğrar geçer gider, inanmayan aradan geçen 16 ayda 1 kişinin bile ifadesinin alınamadığı üstteki habere baksın. daha da olmadı aradan geçen bunca zamanda 2 tane piyondan başka kimseye ulaşılamayan, işini yapamayanların, cinayete göz yumanların ödüllendirildiği Hrant Dink davasına baksın.
tüm bu ölenlerin, ölmesine göz yumulanların, öldürülenlerin tek ortak noktası belki de ötekiler olmaları, bir şekilde ezilenler olmaları. 26 kişinin öldüğü davutpaşada ölen emekçiler, cezaevinde ilaçları verilmediği için ölen kürt, Hrant Dink ermeni. daha bir sürü sayabilirsin bir çırpıda.
koskoca devlet memuru ifade mi versin bir de kölelerden kayıp var diye, hangi yüzyılda yaşıyoruz ey gafil.
merak etme sana birşey olmaz, sitelerine çekil, aman dikkat et yeteri kadar yüksek duvarlarlarla çevirsinler konforunun başkentini. tellere elektrik de versek ne güzel olur, konforuna göz diken kölelerin içini bir sıcaklık kaplar hem.

bunlar mühim meseleler değil tabi, biz yarın akp mi chp mi ali mi veli mi diye tartışmaya devam ederiz. aman laiklik elden gitmesin mazallah başımıza neler gelir. ya da ergenekonda yeni bir dalga gelir belki, kaçta kaldık orda unuttum.
akp olsa nolur chp olsa ne olur, malzeme bu mutabakat ortada. biz tuzlada tersanesi olan veya tersanelere taşeron iş yapan bu köle düzeninden beslenen chplisini de akplisini de mhplisini de biliriz. ne oldu tuzlada belki kısa bir süreliğine ölümlere ara verildi, ama hangi köklü değişiklikle oldu bu ? bilinmez.
bu mutabakat sağlanan köle düzeninin partileri bu düzenin kendisiyle ters düşücek hiç birşeyi değiştiremezler, boşuna kendimizi içlerinden birini seçmek için yormayalım.

Hiç yorum yok: