Pazar, Haziran 21

12 yaşındaydı Uğur , yüklendi 13 kurşunu sırtına...

Uğur 21 kasım 2004'te mardin kızıltepede evinin önünde 13 kurşunla katledildiğinde daha 12 yaşındaydı, babasıyla birlikte evlerinin önünde katledildiler. 8 kurşun da babasına isabet etti. Önce mardin valisi, uğur ve babasının karakol basmaya gittikleri sırada güvenlik güçlerince öldürüldüklerini söyledi. ayaklarında terlikle evinin önünde 12 yaşında bir çocuk karakol basmaya gidiyor, buna inanmamızı bekledi utanmadan. Sonra hikaye değişti yanlarına birer kalaşnikof bırakılıp, dur ihtarına uymayıp ateş açtıkları iddia edildi, yine utanmadan. 12 yaşında bir çocuk, 5.sınıfa gidiyor ve evinin önünde kalaşnikofla oynuyordu besbelli, ama adli tıp 12 yaşındaki Uğurun bu kalaşnikofu kullanamayacağını açıkladığında raporunda, biz zaten bunun da yalan olduğunu biliyorduk. Dokuz kurşun yedi Uğur sırtından her biri onu öldürmeye yeticek, ama şanlı polisimiz işini şansa bırakıcak değildi dört kurşunda göğsünden çıktı.

önce yalanlarıyla bizi kandırmayı denediler, büyük medyada yer bulamadı uzun süre Uğurun ufacık bedenine sığdırılan 13 kurşun. Polisler kızıltepeden uzaklaştırıldılar, böylece mahkemeye gelmelerine gerek kalmadı. Mahkeme eskişehire alındı, polisler daha soruşturma sürerken görevlerine iade edildiler.Uğurun ailesi mahkeme boyunca türlü türlü hakaretlere saldırılara maruz kaldı.

Ve en sonunda beklenen oldu, polisler beraat etti. Bizden 12 yaşındaki Uğurun terörist olduğuna inanmamız istendi, polislerin Uğuru katli meşru müdafa olarak kabul edildi.

Türkiyede adalet yoktur, çok uzun zamandan beri bu böyledir, şaşırmadık.

(fotoğraftaki çalışma iç-mihraktan adı da
"Çocuklar sakınılmasın/mermi de yiyebilsinler"
)

Hiç yorum yok: