Perşembe, Haziran 25

kadınlara ve çocuklara da ölüm

daha geçenlerde siirtte bir kız, erkek arkadaşıyla buluştuğu sıraada babası ve amcaları tarafından takip edilip 6.kattan atıldı. manavın çatısına düşüp yaralı olarak hastaneye kaldırıldı, hastanede de yine aile fertleri 5 yerinden bıçakladılar.
sonra ab insan hakları mahkemesi devletin kadınları aile içi şiddetten koruyamadığı yönünde karar verince itiraz ediyor efendiler. vay efendim öle şey olur mu diye.

bir tarafta bu var öteki tarafta açıköğretim fakültesi jandarma ve polis önlisans meslek eğitimi programında çıkan final sorularında kadınlara özgü davranış biçimi aşağıdakilerden hangisidir diyor şıklarsa şunlar
a-) Çokbilmişlik, b-) Baskıcılık, c-) Konuşkanlık, d-) Mantıksal düşünme ve e-) Kendine güvenme
doğru cevapsa c imiş. şimdi bu soruları kim hazırlayor falan önemli değil. çünkü bu zihniyetin yukardaki barbarlıktan temelde bir farkı yok ve heryerde. bunun için hastanede polis engelle(ye)miyor, 5 kez bıçaklanmasını kızın.
onun için şimdi vali olan derebeyi bay bıyık, münevver'in katledilmesi ile ilgili "onlar da kızlarını takip etselerdi" diye konuşabiliyor. bunun için kendisini döven eşinden kaçıp polise sığınan kadın evine geri gönderiliyor ve orası mezarı oluyor onun.
(karikatürler uykusuzdan)

Hiç yorum yok: