Cumartesi, Haziran 6

su bedava mı, yok daha neler

dikile'de halka suyu 10 tona kadar bedava verdiği için hakkında dava açılan ve yargılanan belediye başkanı, suya zam yapmak zorunda kaldı. artık vatandaş dikilide 10 ton suya 1 kuruş ödeyecek.
başkanın üzerine yargının itilmesinin sebebi başkanın yaptığının mümkün olduğunun bilinmesini istememeleri. başkanın icraatı mevcut düzen için tehdit gibi.
belediye dediğin hollandadan lale getirip diker, bizden de parasını alır. o kadar.

başkanın haberdeki sözlerinden alıntı da yapalım bari :
"Belediyeler ticarethane olarak görülmemeli. Biz bu zihniyete karşıyız. Ancak yasalar karşısında 10 tona kadar su kullananlara ücret belirlemek zorunda kaldık. ve 10 ton suya 1 kuruş bedel belirledik"
"Üç çocuklu bir ailenin bedelini ödeyemediği için suyunun kesildiğini düşünün. Burada susuzluktan dolayı hastalık da olur, her şeyde. Belediye olarak birçok hizmet için ücret almıyoruz. Ancak sadece su için bize dava açılıyor. Bunun bilinçli yapıldığını düşünüyorum. Günümüzde 1 litre süt yarım litre sudan daha ucuz hale geldi. Buradan da anlaşılacağı gibi suyumuzu satmak istiyorlar. Suyun satılmasına karşı birilerinin tekerine çomak sokuyoruz. Suyun satılmasına karşıyız. Suyun yaşam hakkı olduğunu savunuyoruz. Suyun bedava olmasından yanayız. Bunun için yargılanıyoruz"

haberin tamamı radikalde

Hiç yorum yok: