Pazar, Temmuz 26

haraç ve yök

yök hangi ölçüye neye dayanarak oluşturduğu bilinmeyen haraç zammı isteklerini iletti bakanlar kuruluna. bu onaylandığında %500'e varan oranlarda zamlı haraçlarla karşılaşacak üniversite öğrencileri yeni dönemde. yök çalıştayında bunu protesto etmek isteyen öğrenciler ise yaka paça dışarı atıldı tabi ki.
hayatı boyunca gelirlerinde hiç böylesine uçuk oranlarda artışla karşılaşmamış olan memurun, işçinin giderleri söz konusu olduğunda gözlerinin yaşına bakılmıyor. %500'e varan oranlarda zam nasıl bir insafsızlığın eseridir anlamakta zorlanıyor insan. belki artık daha fazla öğrenci cemaat yapılanmasının içinde bulunmak zorunda kalır bu zamlardan sonra. yök laikçi kampın elindeyken yök şöle kötü böle fena diye atıp tutan iktidar ve yandaşları artık bunlardan hiç bahsetmiyor. çünkü yök için yeni bir çözüm geliştirdiler, ele geçirerek bunu üniversiteler üstünde kendi baskı araçları olarak kullanmak. hayırlı olsun.

bir tarafta bunlar olurken unirock festivalindeyken durumdan habersiz =) başbakana metalci selamı vermekle suçlanan 5 genç gözaltına alındı. başbakan gençlerin gidişatından da memnun değil ne diyor ankara il kongresinde yüce lider : “Gençliğimizin bir bölümü arasında ahlaki erozyonun olduğu bu yapılanma bizi dertlendiriyor” . senin bu yök,akp ve haraç yapılanmaların da bizi dertlendiriyor, ama napiceksin.

Hiç yorum yok: