Pazar, Eylül 6

tapulu evi yıkıldı

birgün'ün haberine göre Cemal Yalçın'ın tapulu evi yıkıldı, birçok kaçak olduğu gözümüze sokulan yapı ya iktidara yakın olanların ya da paranın gücüne sahip olanların ellerinde yerli yerinde durabilirken.
cemalin yardımına mahallede sadece emine aslan ve eşinin gelmiş olması da çölde bir avuç su görmüş hissiyatı yarattı bende.

"Kentsel Dönüşüm Projesi adı altında İstanbul Küçükçekmece Sefaköy’de yıllardır tapulu gözüken bir evi yıkan zabıtalar 61 yaşındaki Cemal Yalçın’ı sokaklara mahkûm etti. 25 gündür enkaz altında yaşayan ev sahibi Cemal Yalçın, zabıtanın kendisine tekme ve yumruk atıp ellerini bağladığını öne sürdü. Zabıtanın bu yıkım esasında 15 yıl boyunca biriktirdiği altınların çaldığını da iddia eden Yalçın’ın, yıkımın bahane olduğunu burada esas hedefin altınlar olduğunu söylemesi akıllarda soru işareti yarattı. Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Küçükçekmece Belediyesi ise bu iddiayı yalanladı.
...
Eşyalar dışarı çıkartmadan içinde tüm eşyalarıyla gözleri önünde evi enkaz haline çevirdiklerine dikkat çeken Cemal Yalçın, “Bu yetmemiş gibi yıllarca besleyerek emek verdiğim civcivlerimi ve kapı önünde bekçilik yapan 2 kangal köpeğimi iş makinesiyle ezerek öldürdüler” diye sitem etti. Yalçın, “Mahalleli beni yıkıntılar arasında bir başıma bıraktı, bir parça ekmek vermedikleri gibi eşyalarımı da yağmaladı. Yardımıma sonradan Desa direnişçisi olduğunu öğrendiğim Emine Aslan ve eşi koştu. Onlara gerçekten minnettarım” diye konuştu."

Hiç yorum yok: