Çarşamba, Eylül 9

yaraları sarıcaklarmış, sen bi dur sarma

yaraları sarıcaklarmış böyle diyor hepsi televizyonlarda şimdi bakanından belediye başkanına. dünyada ilk kez istanbula yağmur yağdı sanki, aman efendim çok fena yağmış. senin yaptığın yol çökmüş, çevreyolun nehir olmuş, insanlar otobüslerde, araçlarda mahsur kalmışlar. neye rağmen. meteoroloji haber vermedi mi istanbulda şiddetli yağmur yağacağını. hadi altyapın yok bişiyin yok, bu yolları da mı kapatamıyorsun. buraları kullanıcak insanları neden engelleyemiyorsun.
7 tane kadın kamyonetten bozma servis aracında katledildi, kim sorumlusu bunun. allahın işi de geç kolay, suçlu yağmur, suçlu vatandaş, suçlu öteki partili belediyeler. valisi çıkıyor bunu söylüyor, belediye başkanı çıkıyor bunu söylüyor, bakanı çıkıyor bunu söylüyor. ağlama duvarı mı burası çık her akşam ağla, ben alırım tedbirleri siz ağlayın.

hesapsız kitapsız kes ağacı yol yap, kes ağacı dere kenarına binayı dik. bunlar olmazsa önce yak ormanı sonra orman vasfını kaybetmiş arazi olunca burdaki rantı dağıt. sonra çok yağmur yağdı, allahın işi. ancak inşaat rantı peşinde koşun siz, afet planı, tedbir falan bunların nakit bazında bir getirisi olmaz size.

insanlar yağma yapıyorlarmış, yapar arkadaşım nasıl yapmasın refah içinde villalarında oturuyordu sanki orda insanlar. neye şaşırıyorlar anlamadım. kadınlar suyun üzerinde yüzen hazır çorbaları aldı diyorlar, kabahat o insanların değil onları bu hale getiren kan emicilerin.

çevik kuvvet geliyor afet alanına öğleye doğru ama alışveriş merkezini yağmadan korumak için, ne olucaktı kamyonette kapana kısılan işçilerin peşinde mi koşucaktı.

1 yorum:

WexinS dedi ki...

Sevgili Ömer,

Asalet denilen mevzu açlık ya da vs durumlarında bırakılacak bir şey değildir. Neyse bunları sneinle karşı karşıyayken tartışacağım... Ben kesinlikle tepki gösterdim sıcak koltuğumda otururken ( ironi )