Cumartesi, Mart 20

alakasız bir yol hikayesi

gelirken uçakta hemen önümde oturan, 60'ına yaklaşmış bir amca gelmeden evvel biraz demlenmiş.
bir ara hostesi çağırıp "canım, bi kiboş koyun ya, bir oynayalım şöyle" dedi. hostes gidip müzik yayınıyla ilgilenen arkadaşına söyledi bu sefer o geldi. amca aynı isteğini tekrarladı tabii. bi de sonuna ekledi "o içerdeki mühendise söyleyin o ayarlasın" içerdeki mühendis dediği pilotlar.
neyse amcanın kiboş isteklerini atlattılar, ama kiboş olmasa da amca çiftetelli oynama isteğini hiç kaybetmedi. yol boyunca aklına geldikçe öndekine "abii, gel bi çiftetelli oynayalım ya" diyor =)

kalkış sırasında da amca kemerini takmamakta ısrarcıydı, "kemerinizi takar mısınız" isteklerini "yok, ben takmıyorum" şeklinde geçiştirdi. hani sanki "çay falan alır mıydınız" diye sordular sanırsın, öyle bi ses tonuyla cevaplıyor.

bir ara yolculardan biri rahatsızlandı, sağlık personeli olup olmadığını sordular. amca bir gitti baktı ne olmuş diye. sonra geri döndüğünde tedavi önerisi hazır "şöyle sırtüstü yatırıcaksın, bir tane vurucaksın hiçbişiyi kalmaz." nereye vuruyo, nasıl bi etki sağlıyor o kısımlar pek belli değil, ama amca çözümüne inanmış.

havada biraz bekleyip dolandıktan sonra indik, bu sefer amca orda da oynicam diye tutturdu, onun önünde oturan ve yol boyunca bu isteklerle uğraşan beyefendi de "ya oynicam, oynicam dedin hadi bi oyna artık" şeklinde cevapladı ama amcanın oynadığını göremedik.

Hiç yorum yok: